Witamy w największym w Polsce serwisie ogłoszeniowym, gromadzącym oferty redaktorów prac i opracowań z każdej dziedziny!

Jak przygotować prace pod względem technicznym cz.1

Opublikowano: 2013-10-23

Przystępując do pisania pracy należy na początku dokonać odpowiednich ustawień w programie, w którym zamierzmy pracować, najczęściej jest to Word z Pakietu Microsoft Office. Dla tego notatnika przedstawiona zostanie edycja dokumentu na potrzeby pisania pracy dyplomowej. Na początku zostaną zaprezentowaną możliwości ustawienia marginesów pracy.

Ustawienie marginesów pracy
Ustawienia marginesów prawego i lewego. Z uwagi na konieczność oddania pracy do druku i oprawie, należy ustawić marginesy w sposób niestandardowy. Margines lewy margines powinien być szerszy, zwykle jest to 3,5 cm, prawy natomiast ma rozmiar 2 cm.

Edycji marginesów dokonać na dwa sposoby:

1. Dokonując ustawienia w pasku linijka:

ustawienie linijki
Przy pomocy kursora przesuwamy margines do odpowiadającego nam rozmiaru, zarówno z prawej jak i lewej strony.

2. Dokonując ustawienia w 'Układzie strony' - w głównym pasku narzędzi, w zakładce marginesy, wybieramy opcje marginesy niestandardowe (przedstawione na zdjęciu poniżej).

ustawienie linijki

Opcja ustawienia strony znajdują się w pasku narzędzi, tam też znajduje się opcja 'marginesy' i 'marginesy niestandardowe'(przedstawione na zdjęciu poniżej).

ustawienie linijki

W zakładce marginesy:

lewy
prawy
ustawiamy odpowiedni dla nas rozmiar marginesów, zatwierdzamy 'OK'

Tym sposobem mamy ustawiony rozmiar strony, po dalszej edycji czcionki, nagłówków będzie można przystąpić do pisania pracy.


Więcej porad dotyczących pisania prac dyplomowych możecie znaleźć w tym poradniku http://www.pracedyplomowe.edu.pl/poradnik.html o pisaniu prac licencjackich i magisterskich
    tagi
  • pisanie pracy
  • edycja tekstu
  • ustawianie marginesu
  • układ strony

Chcesz dodać ofertę?

Dodaj ogłoszenie

Wyszukaj w serwisie

Pisanie opracowań

antyplagiat, bez przedpłat, gwarancja

Szybka wycena