Witamy w największym w Polsce serwisie ogłoszeniowym, gromadzącym oferty redaktorów prac i opracowań z każdej dziedziny!

Praca Dyplomowa

Opublikowano: 2013-10-10

Napisanie pracy dyplomowej jest najważniejszą sprawą dla studentów ostatniego roku studiów. Dla wielu to największa zmora, dla innych kaszka z mleczkiem. W zależności od indywidualnych predyspozycji każdego magistranta. Na początku przygody z pracą każdy zobowiązany jest do wybrania tematu pracy, a także sporządzenia konspektu tejże. Studenci zwłaszcza ci bardzo ambitni mają skłonność do wybierania trudnych tematów z dość rozbudowaną częścią badawczą. Tymczasem okazuje się, że tego typu ambicje są sprawą zupełnie zbędą. Składa się na to kilka kwestii przede wszystkim prace dyplomowe po obronie trafiają do archiwum, niewielu studentów decyduje się na publikacje swoich prac dyplomowych, jeszcze mniej bierze udział w konkursach na najlepszą pracę. W praktyce okazuje się więc, że najlepszą opcja jest wybór tematu, do którego można odnaleźć szereg pozycji literaturowych na podstawie, której można opracować wybrany temat. Podobnie sprawa wygląda w przypadku opracowania i wybory metodologii badań własnych. Oczywiście można ambitnie wybrać temat badania ankietowe na próbie tysiąca osób badając przy tym zachowanie społeczeństwa w warunkach ekstremalnych.Nie ulega wątpliwości, że studenci powinni przede wszystkim kierować się praktycznymi względami przy wyborze tematu pracy jak i przy opracowaniu badań własnych. Dlaczego studenci powinni przyjąć takie założenie? Jeżeli studenci nazbyt ambitnie podejdą do ostatniego zadania powierzonego im na studiach, to może się okazać, że nie są w stanie sprostać zadaniu, które sami sobie zadali. Promotorzy często zapominają jak trudną sprawą jest przeprowadzenie w pełni profesjonalnych badań, nawet najbardziej ambitni studenci, nie są do końca w stanie sprostać takim zadaniom. Powinno się więc umożliwić studentom realizacje - pisanie prac dyplomowych na poziome adekwatnym do poziomu edukacji i dostępnych materiałów.


Po wyborze tematu, wstępnej weryfikacji materiałów i badań należy przystąpić do określenia celu i tezy pracy dyplomowej.
W tym pomoże Wam ten artykuł http://www.pracedyplomowe.edu.pl/cel-i-teza-pracy-dyplomowej.html
    tagi
  • pisanie pracy
  • praca dyplomowa
  • wybór tematu pracy
  • realizacja pracy

Chcesz dodać ofertę?

Dodaj ogłoszenie

Wyszukaj w serwisie

Pisanie opracowań

antyplagiat, bez przedpłat, gwarancja

Szybka wycena