Witamy w największym w Polsce serwisie ogłoszeniowym, gromadzącym oferty redaktorów prac i opracowań z każdej dziedziny!

Metodologia badań - czyli jak napisać pracę dyplomową cz.1

Opublikowano: 2015-11-26

Jesteś studentem ostatniego roku studiów? Stoisz przed koniecznością napisania pracy dyplomowej? Nie wiesz jak się za to zabrać? Dobrze trafiłeś! Poniżej wytłumaczę Ci jak ?się wziąć za twarz? i napisać dobrą pracę dyplomową

?. Ale Ty zabierając się do pisania pracy dyplomowej powinieneś na początku zastanowić się na jaki temat chciałbyś napisać pracę. Większość osób podchodzi bardzo ambitnie do wyboru tematu pracy. Jednak zanim zechcesz badać rzadko spotykane zjawiska, materiały trudno dostępne zastanów się. Dlaczego? Otóż jeżeli nie planujesz kariery naukowej, lepiej wybrać temat relatywnie łatwy, na który znajdziesz dużo materiałów, a badania nie będą czasochłonne. Prace po obronie trafiają na uczelnianego archiwum i najczęściej już nigdy nikt do nich nie zagląda, a Twoja ocena na dyplomie i tak jest uwarunkowana średnią ocen ze studiów. Z praktycznego punktu widzenia, nie warto, zatem badać reakcji pochodnych fosfonowych acetylopirydyn z tetrafluoroboranem nitroniowym, jeżeli Twoje badania mogą dotyczyć funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego w dwóch minionych latach (oczywiście zaproponowane tematy pochodzą z różnych dziedzin naukowych, a zostały zapisane razem, aby skonfrontować i podkreślić różnicę w poziomie trudności tematów prac dyplomowych).

Proponuje Ci wiec, aby wybrać relatywnie łatwy opracowaniu temat pracy, tak aby jej napisanie (co samo w sobie jest pewnego rodzaju wysiłkiem) nie stanowiło szczególnych trudności. Sprawdź dostępność materiałów. Zapytaj w podmiocie gospodarczym, którego przypadek chciałbyś zbadać, czy zostaną udostępnione Ci konieczne materiały.

Chcesz dodać ofertę?

Dodaj ogłoszenie

Wyszukaj w serwisie

Pisanie opracowań

antyplagiat, bez przedpłat, gwarancja

Szybka wycena